Politikk - Norsk
Når kommer lakrispipene ?
Jeg gleder meg til dem. Men er det like raskt å fjerne arveavgiftene mon tro ?
Jeg gleder meg til dem. Men er det like raskt å fjerne arveavgiftene mon tro ?
Haha seriøst? Visste ikke at folk faktisk gledet seg til dem, personlig er det bare et av mange idiotforbud som er greit å få vekk, selv om jeg aldri har spist lakrispiper eller noensinne kommer til å kjøre segway.
Jeg gleder meg
Her kan du bestille på nett. Men som de sier, disse kan fungere som inngangsport til sydvest og helskjegg.
Endelig en viktig politisk kamp – lakrispiper har i mange år ført til en negativ økonomisk utvikling, og endelig har vi fått en regjering som får lakrispiper inn i varmen.
Her har dere effektene av disse lakrispipene:
Vi skal ikke kimse av lakrispiper! I det hele kimses det litt for mye innimellom.
Men starter unga først med lakrispiper er ikke spranget stort over til massive inntak av kokesjokolade og engelsk konfekt.
Derfra er det kuns et hanefjed så er de i gang med strøssel. Endestasjonen er selvsagt tutti frutti, men da er det også jamt slutt.
Desverre.
Endestasjonen er selvsagt tutti frutti, men da er det også jamt slutt.
Trodde endestasjonen var tress-is
Nei, faktisk ikke. Tress-is går tvert imot under ordningen for substitusjonsbehandling ved lakrisatavhengighet,LAR/LAL (LALA) ofte gitt som Tralala-drops.
Men som vanlig er det grovt underbudsjettert, så altfor få får den hjelpen de trenger.
Lakrispiper burde komme når godteriprodusentene finner på og utforme snopen slik igjen. Forbudet er så latterlig at vi kan lure på om politikere har lite og gjøre. Og vi må få vekk alt som heter reklameforbud....i realiteten er det informasjonsforbud.
Jeg husker fra min barndom at vi hadde lakrissigaretter. Hule, slik at vi kunne "røyke", og med rosa papir. Det var god smak på dem. Jeg kan ennå minnes smaken, men jeg har ikke smakt noe lignende senere.
Er det noen som vet om dette godteriet gjenoppsto i annen form?
971 respondenter. 70 pst. har oppgitt partipreferanse. Tatt opp 2/8-8/8.
Vanvittige prisforskjeller på strøm torsdag.
Trond Giskes lokallag har i sommer passert 800 medlemmer og er suverent størst i Arbeiderpartiet. Misnøye med regjeringens energipolitikk er hovedforklaringen, sier han.
Tre ledere for sykehusene i Molde og Kristiansund trekker seg på dagen grunnet bemanningsproblemene på fødeavdelingen i Kristiansund.
Tidligere sentralbanksjef Øystein Olsen mener vi bare kan glemme å få billigere strømpriser i fremtiden.