Er ikke uenig i noe av det du skriver her, MEN i sin iver etter nettopp å jevne ut lar man etter min mening de som har aller minst må være med å betale vel mye av lasset. Bare det å kjøre bil er snart en umulighet for folk som har lite, grunnet for høy beskattning på bil.
Nå er ikke bil kanskje det viktigste, men se på hvem som røyker her til lands, nesten utelukkende de som ikke har råd til å røyke, dette vet vel alle etter hvert, men avgiftene til staten går likevel rett opp.
Er du først kommet ut å kjøre er det vanskelig å komme på rett kjøl igjen, innkasso selskapene sløyer det lille som er igjen hos enkelte, dette er ikke politikk for å hjelpe de vanskligste tilfellene.
Dette var bare noen eksempler, finnes en del mer som de som kjemper for mer rettferdighet lett kunne gjort noe med, det er som oftes viljen det skårter på ,ikke evnen. Hos de som sliter er det motsatt. Er skuffet over at rød-grønn ikke klarte å få til mer for de som har minst.