Politikk - Norsk
Jonas Gahr Støre er vel ikke den rette til å . . .
Jonas Gahr Støre er vel ikke den rette til å kritisere den nye Regjering for løftebrudd - eller det er han vel kanskje, han kommer jo fra en Regjering med god erfaring på det området . . .
Det tragikomiske er jo at UANSETT ville Frp fått kritikk; - om de hadde brukt mer oljepenger, ville de fått kritikk for uansvarlighet - nå får de kritikk - fra opposisjonen - for løftebrudd
JEG for min del synes dette budsjettet er akseptabelt med en klar antydning om hvilken vei Regjeringen ønsker på sikt. En liten skattelette for alle som vil kunne redusere krav fra LO om lønnsvekst - selv om LO-leder som den eneste kritiserte veksten på 4 milliarder av oljepenger, men det er sikkert fordi hun ikke er så god i %-regning Men om vi som stemte Frp er skuffet tror jeg nok vi helst vil vurdere selv. Jeg er fornøyd. F.eks Litt økning i alkoholavgiften er helt ok fordi den svenske regjeringen øker alkoholavgiften mye mer for 2014.