UFO og Alternative Teorier
There Were Giants in Those Days
Er en del indisier på at det faktisk har vært giganter før i tiden..
Er en del indisier på at det faktisk har vært giganter før i tiden..
Joda. Interessant og utfordrende. På den måten at vitenskapen møter dette fenomenet med øredøvende taushet. Muligens på ordre fra oppdragsgiveren; myndighetene som betaler lønna deres. Det vil faktisk snu opp ned på vanlig vitenskapelig tankegang, og i tillegg religiøs sådan.
Det driter i alle fall jeg i.
Og hvis vi trekker lina videre til andre tråder her på alternativt. Har disse gigantene faktisk dødd ut? Eventuelt har de reist tilbake dit de kom i fra?
Kanskje ikke. Fenomenet bigfoot/yeti har ennå ikke fått sin rennesanse her på jorden ennå. De er også utfordrende for vår allmenne vitenskap og tankegang. Det er bare et tidsspørsmål før det vil skje. Kanskje er disse noenlunde kraftige og storvokste vilmenn faktisk etterkommere etter disse storvokste gudene som engang vandret på jorden. Det ligger litt i kortene at her er det snakk om naturlig evolusjon i henhold til forskjellige kloders tyngdekraft. Jo høyere tyngdekraft, jo høyere vekst vil fremkomme for individene som lever på disse kloder grunnet muskelmasse som vil bli nødt til å bygge seg opp for å klare oppgavene.
Dette kan være et av de største indisier på at jorden har hatt besøk utenifra i de tidligste epoker av klodens forhistorie. Interessant at også religionene skummer litt fløten av disse historiene, selv om denne troen for de vil virke som et toegget sverd
Det ligger litt i kortene at her er det snakk om naturlig evolusjon i henhold til forskjellige kloders tyngdekraft. Jo høyere tyngdekraft, jo høyere vekst vil fremkomme for individene som lever på disse kloder grunnet muskelmasse som vil bli nødt til å bygge seg opp for å klare oppgavene.
Sier du at jo sterkere tyngdekraft en planet har, desto høyere vil de eventuelle individene som lever der være? Tror du bør gå gjennom den tankerekken der en gang til. :)
Fenomenet bigfoot/yeti har ennå ikke fått sin rennesanse her på jorden ennå
Nå spørs det om du ikke skal forklare hva du mener - og gjerne undersøke betydningen av begrepet "renessanse" først...
Mvh
BE
De er også utfordrende for vår allmenne vitenskap og tankegang. Det er bare et tidsspørsmål før det vil skje.
...før HVA vil skje?
Mvh
BE
etterkommere etter disse storvokste gudene som engang vandret på jorden.
Det finnes ikke så mye som et snev av indikasjoner på at "guder engang har vandret på jorden" - det finnes ikke engang så mye som et snev av indikasjoner på at "guder" er noe annet enn menneskets eget tankespinn!
Pkv - dette er et velment råd: Når du har skrevet et innlegg, les gjennom innlegget før du poster det. Det du mener, forsvinner i høytidelige vendinger - og du er da vel ikke tjent med at din mening forsvinner???
Mvh
BE
Jo høyere tyngdekraft, jo høyere vekst
Tendensen er stikk motsatt av det du sier. Altså: stor gravitasjon hindrer ikke nødvendigvis høyvokste skapninger, men tendensen vil være at høyvoksthet blir vanskeligere og dermed sjeldnere. Husk at et levende vesen også har en masse som eventuelt må løftes fra bakken, og 1 kg masse ved 1G er kurant nok - men 1 kg masse ved 10G tilsvarer en vekt på 10 kg som skal løftes. 10 kg er nødvendigvis tyngre enn 1 kg.
Mvh
BE
Jo høyere tyngdekraft, jo høyere vekst vil fremkomme for individene som lever på disse kloder grunnet muskelmasse som vil bli nødt til å bygge seg opp for å klare oppgavene.
Dette kan være et av de største indisier på at jorden har hatt besøk utenifra i de tidligste epoker av klodens forhistorie.
Og med det ødela du din egen begrunnelse for de to siste linjene i sitatet over.
Dette har jeg sagt før: Tenk FØR du skriver! Etterpå er det for seint! Lås hr. Iver inne slik at du får tid til å tenke deg om - og se smelter du om nøkkelen slik at døra aldri kan låses opp igjen! For når iveren tar deg, blir det fort gæern't! Da glemmer du alt du vet!
Mvh
BE
Joda. Interessant og utfordrende. På den måten at vitenskapen møter dette fenomenet med øredøvende taushet. Muligens på ordre fra oppdragsgiveren; myndighetene som betaler lønna deres.
...eller fordi det rett og slett er for dumt, slik at vitenskapen ikkje ser nokon som helst grunn til å bruka tid på det...
Det var da veldig bastant InnocentB,kan du begrunne hvorfor det er for dumt.Enig at det høres absurd ut. Men, egentlig så hadde det ikke vært så veldig merkelig , blir litt som f.eks dvergsjimpanse/sjimpanse,dvergelefant /elefant osv.ingen umulighet mener nå jeg.Men det burde vært en masse mer sjeletter og andre beviser, Kan en avskrive muligheten?
Fotspor som er forsteinet virker jo overbevisende, men ingen umulighet å fake men vanskelig. Er det sånn at de " seriøse" arkeologene avskriver dette fenoment blankt,eller er det en del på kanskje og vet ikke?.
Det eg siktar til er at dei som ville uttala seg om slike gigantar veit nok om anatomi til å fastslå at skapningans slik som dei er framstilt ikkje ville fungera.Då er det vell ikkje så mykje meire å seia om den saken?
Anatomi,jaha, kan så være på de største kanskje, men nå er det mange størelser her. At anatomien skal være et hinder på de mellom 2,5-3m kjøper jeg ikke,enig at de ville trenge en god porsjon mere muskler i forhold til størelsen
Det finnes ikke så mye som et snev av indikasjoner på at "guder engang har vandret på jorden" - det finnes ikke engang så mye som et snev av indikasjoner på at "guder" er noe annet enn menneskets eget tankespinn!
Hva med bildene av kjempeskjelettene som er funnet ,og selvfølgelig sensurert, som vi flere ganger har diskutert på en lignende tråd her på Ufo og alternativt? Og som jeg også vet at du BlackEagle har vært med på. Så uttrykket "snev av indikasjoner på at guder har vandret på jorden" må du nok spise til frokost neste dag.
Er det sånn at de " seriøse" arkeologene avskriver dette fenoment blankt,eller er det en del på kanskje og vet ikke?.
Jeg tror ikke vitenskapen avskriver det, internt. Men kunnskapen om dette får de nok ikke lov til å gå ut med. Dette er nok en politisk sak som myndighetene vil ha en finger med i spillet på. I samme gate som Ufosaken, som dette mysteriet faktisk kan være en del av, hva vet jeg? Men jeg tror det....
"Dumt" er ditt utsagn. Ikke kom å fortelle at vitenskapelige og forskningsmiljøer er frie her i verden. For det første kan det hende at de ikke vil bli til latter. Men den biten vil jeg tro blir liten i forhold til hvem som er sjefen til de som jobber ute i felten. Å påstå at de bare kan gjøre hva de vil, hører jeg ikke på. Som nevnt; de er offentlige ansatte og blir lønnet av de som har makt. Stor makt.
Sier du at jo sterkere tyngdekraft en planet har, desto høyere vil de eventuelle individene som lever der være?
Det høres vel kanskje ulogisk ut. Men hvis mennesket skulle reise til månen å bosette seg der med ca 1/6 av jordens tyngdekraft, ville faktisk mennesket begynne å krympe der i løpet av noen tusen år. Det handler om redusert behov for muskelmasse. Og motsatt hvis mennesket skulle bosette seg på kloder med større tyngdekraft. Da vil menneskekroppen vokse grunnet større plassbehov for mere muskler, i løpet av noen tusen år som vi faktisk snakker om. Sikkert steintøft i begynnelsen.....!?
Jeg har studert Bigfoot/yeti - fenomenet en del de siste årene. Det finnes forholdsvis ganske nøyaktige beskrivelser av deres anatomi. Spesielt dette med de store fotpartiene som er et særtrekk. Noen vil nok anta at dette er noe som naturen av evolusjonert med tanke på å bevege seg i mye snø. Jeg tror ikke det. Dette er noe som kan ha vokst med kroppens størrelse andre steder, for så å ha blitt hengende etter når kroppen har krympet her på jorden.
Noen vil nok mene at dette ikke henger sammen med en avansert sivilisasjon som engang kanskje kunne ha klart å reise instellart og hit til jorden, for så plutselig gå over til en primitiv tilstand i ødemarken hvor man nesten må spise mose for å overleve. Til det vil jeg replisere at vi har også minimal kunnskap om jordens ukjente forhistorie hvor det blir diskutert sivilisasjoners fall i forhold til ukjente sykluser, bla dette med istider osv. Hvis, så fremt, i fall så er det ikke så sikkert at absolutt alle spor ville ha blitt utvisket? Tanken min er at disse skapninger er levende monumenter på tider som engang var en realitet. Og som kan hende på nytt. Hvis vi engang kan klare å forstå klodens ukjente forhistoriske skjebne, så kan vi også bli bedre i stand til å forbedre oss på ting som kan skje i fremtiden. Hvis ikke kan det hende at også mennesket engang blir vandrende forvillet i ødemarken, som et resultat av nevnte scenario.
Hva med bildene av kjempeskjelettene som er funnet ,og selvfølgelig sensurert, som vi flere ganger har diskutert på en lignende tråd her på Ufo og alternativt?
Ja riktig, de ja. De ble jo debunket så det hylte. Photoshop kalles det og bildebeviser ble lagt til. Så tror du fortsatt på det der så er vel du den eneste som ikke krøp til korset den gang. Vil man tro så tror man uansett ser det ut som.
Du har eit velding naivt forholf til korleis ting foregår ute i arbeidslivet. Det er liksom ein sjef som bestemmer kva alle skal meina og uttala seg om?
Det blir i allefall for dumt.
De ble jo debunket så det hylte. Photoshop kalles det og bildebeviser ble lagt til. Så tror du fortsatt på det der så er vel du den eneste som ikke krøp til korset den gang.
Ja, nettopp. Slik foregår det. Bildene utfordrer den offisielle sannhet og skaper furore. Derfor må de ufarliggjøres, og store ressurser settes inn på denne jobben. Dette er en del av manipuleringen som også Ufospørsmålet lider av. Man kjemper i motvind mot krefter som har stor økonomisk og politisk makt, og som også besitter teknologi nok til å klare dette. Men uansett vil det nok også i fremtiden kunne dukke opp gigantskjeletter i sanden som har ligget skjult i tusener av år. En dag kan også den sagnomsuste bigfoot`en også gi seg til kjenne, og når denne blir gentestet, blir man overrasket over avviket med våre menneskegener.
Jordens fortid skjuler like mange gåter som selve universet. Menneskenes ledere prøver forgjeves å kontrollere det som skjer. Sannheten kan sjokkere, men løgnene er lettere å kontrollere. Og menneskene er lette å lure, basert på barnelærdom som vi hele tiden blir tutet ørene fulle av. Hjernevasking er et ord som ligger meg for tungen.
Har du rett, kan jeg akseptere å bli betegnet som dum. Kanskje er det det jeg er?
Det er bare så altfor mye som skjer til at jeg liksom skal logre som en lydig hund overfor en herre som av og til spiller med noen ekstra kort skjult under ermet. Bildet er for meg uklart. Jeg tenker både alternativ, og noen vil betegne det som konspirativt. Samma det. Jeg lar meg ikke lede så lett. Det er løse tråder både her og der, nok til at jeg blir nysgjerrig og søker svar. Svar som ikke finnes hverken i bibel, koran eller noe slags leksikon. Menneskene pr 26.10 2013 har så aldeles ikke alle svar, hverken om jordens fortid eller universets eskapader. Fasiten vil høyst sannsynlig sende mange av oss både svimle og forvirret hodestups i salatåkeren.
God natt. Husk å stille klokka en time tilbake forresten :-)
Slik foregår det. Bildene utfordrer den offisielle sannhet og skaper furore. Derfor må de ufarliggjøres, og store ressurser settes inn på denne jobben.
I eit innlegg klagar du over "øredøvende stillhet" og no blir det brukt store ressursar på å ufarliggjøra det. Ser du ikkje at du i same tråden har prestert to diametralt motsette påstander?
Saken er at ingen bryr seg om gigantane fordi anatomien ikkje ville fungera. Ingen bryr seg. Eg er klar over at det er litt sårt, men det er den enkle forklaringa.
Hva med bildene av kjempeskjelettene som er funnet ,og selvfølgelig sensurert, som vi flere ganger har diskutert på en lignende tråd her på Ufo og alternativt?
Det du sier - og kaller "bilder" av "kjempeskjeletter" som du uten kildehenvisning sier er funnet og fortsatt fullstendig uten kildehenvisning eller grunnlag av noen art sier er "sensurert", forteller intet annet enn:
"noen kan finne på å si at bilder av kjempeskjeletter er funnet og selvfølgelig sensurert"
- altså absolutt INTET ut over at påstander er framsatt uten at noe grunnlag samtidig er presentert
- punktum.
Ditt poeng var...?
Mvh
BE
Takk, jeg spiser én til åtte skiver med kaviar, egg, tunfisk, salami, fjellbit, leverpostei eller annet til frokost - samt et stort glass melk.
BILDER beviser jo ingenting? Hvor høye er de høyeste avbildninger av mennesker i Egypt? Eller Nazca-linjene i Peru hvor en KJEEEEMPE-edderkopp er "avbildet"? Avbildningene forteller vel ingenting i seg sjøl om hvor store originalene er, eller hva?
I så fall ville jo hele jordkloden fått plass i et lomme-atlas, ikke sant? Og vært FLAT, attpå til?
Mvh
BE
Dette er nok en politisk sak som myndighetene vil ha en finger med i spillet på.
Hvilke myndigheter?
Angela Märkel?
Berlusconi?
Obama?
Jens?
Siv?
President Rohani i Iran?
Putin?
Det kinesiske kommunistpartiet?
Erna?
Eller har SAMTLIGE felles interesser?
Pkv, pkv, pkv - hvorfor gidder du?
Se nå for helvete på din egen uttalelse!!!
Og se og kom deg ned av den selvhøytidelige hesten du på en eller annen måte har greid å komme deg opp på! Du latterliggjør deg sjøl!!!!!!!!!!
Mvh
BE
"Dumt" er ditt utsagn. Ikke kom å fortelle at vitenskapelige og forskningsmiljøer er frie her i verden. For det første kan det hende at de ikke vil bli til latter.
[Slettet]
Å gi 16-åringene stemmerett i lokalvalg er å gjøre dem en bjørnetjeneste.
Familieselskapet til næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) ga 300 000 kroner til Extinction Rebellion, som nå er politianmeldt av Stortinget. Det vekker reaksjoner.
Billionaire Elon Musk has claimed that 20 percent of Twitter users are "spam/fake accounts" amid his ongoing takeover bid.
KrF får sin høyeste oppslutning siden den opprivende retningsstriden i 2018, viser en ny måling. Arbeiderpartiet går også mye fram.
På 17. mai hadde jeg én krone og ni øre på kontoen. Min sønn fikk ikke se en stolt pappa i byen.
SLEMMESTAD (VG) Stadig flere sliter med regningene. Inkassobyråer opplever pågang fra en ny gruppe: Småbarnsfamilier med trang økonomi.