Vintersport
Får gjennomgå i Russland: – Frostskadde tosker
Får gjennomgå i Russland: – Frostskadde tosker
Russiske idrettspersonligheter sparer ikke på kruttet når de tar for seg Vetle Sjåstad Christiansen (29) og norske idrettsutøvere.
Russiske idrettspersonligheter sparer ikke på kruttet når de tar for seg Vetle Sjåstad Christiansen (29) og norske idrettsutøvere.
Makan til hjernevasket tulling. Jeg tåler i hvertfall ikke russere som åpenlyst støtter krigen og ikke tør annet enn å kysse putler i ræ**. Isoler faenskapet i sitt eget bedritne land. Nord Korea 2.0
Russiske atleter er ferdige internasjonalt langt frem i tid. Var det verdt det? Russland er nå ødelagt og skuta synker, fort...
De sier Russland er en modig nasjon. Å bombe barnesykehus er vel det feigeste man kan finne på.
Det er serdeles viktig å få utestengt de Russiske løperne,noe som vill komme nasjonen Norge tilgode som nå får total hegemoni og nærmest ingen konkurranse fra utenlandske løpere
Jeg tror det hadde vært lurt å la de få konkurrere andre steder i utlandet.Da hadde de fått sett all dritten som Despotin hadde satt i gang.
Bare vent, de komme finne på noe slikt i ski også.
Dere, og folk som Christensen, burde la være å kommentere slike ting/hendelser. Dere gjør akkurat hva Poetin ønsker at dere skal gjøre: å fyre opp en meningsløst propagandakrig. Poetin gleder seg for hver gang noen provoserer fram slike konfrontasjoner mellom HANS idrettshelter og våre dekadente, råtne epler.
Bare slutt å delta i denne propagandakrig og prøv å bygge broer hvor mulig, og ikke hjelp Poetin med å brenne flest mulig!
Håper vi slipper å se russere generelt i fremtidige idrettsarrangementer.
De får støtte sin "demente" leder
så mye de vil.
Ukraina, med vår hjelp bør jage dem alle til de sibiriske sletter.....
Jeg håper at russisk idrett blir utestengt i mange, mange år fremover, dette viser jo hvordan de er og hva de vil bruke (misbruke) idretten til.
Bra at norske utøvere tør å ta standpunkt offentlig mot krigen russland startet og UKRAINA avslutter. Fortsett med det!!!
Siden russere tydeligvis får med seg kritiske røster fra utøvere i andre land, kan de ikke senere skylde på manglende informasjon og kunnskap om krigen i UKRAINA.
Tidligere langrennsstjerne Astrid Uhrenholdt Jacobsen (35) har publisert et svært personlig innlegg på sin Instagram-profil. – I dag føler jeg meg sårbar og alene fordi så få vet, skriver hun.
BØ (VG) Friidrett, skiskyting og fotball har store profiler og leverer prestasjoner for publikum lett tilgjengelig på TV. Samtidig er trenden det motsatte for langrennslandslaget.
Viaplay har solgt blant annet rettighetene til de neste to ski-VM til NRK. Det betyr at blant annet ski-VM i Trondheim vil gå på NRK.
BØ (VG) Johannes Høsflot Klæbos plan for resten av sesongen er lagt. 25-åringen skal blant annet på fireukers høydeopphold i USA og dropper stort sett samtlige høstsamlinger med laget.
BØ I TELEMARK (VG) Emil Iversen tar et oppgjør med høyde-kritikken fra Petter Northug og Bjørn Dæhlie. De to langrennslegendene har ingen forståelse for at nesten alle norske landslagsløpere dropper h...
Gyda Westvold Hansen (20) reagerer på at den internasjonale olympiske komité (IOC) skryter av tidenes mest likestilte OL – samtidig som kombinertkvinnene fortsatt blir holdt utenfor lekene.
HOLMENKOLLEN (VG) Skikongen og forretningsmannen Bjørn Dæhlie (54) var lite snakkesalig om kritikken han har fått for å ha flyttet til Sveits.
Johannes Høsflot Klæbo (25) og de andre norske ski-essene har ikke lyst til å se russerne i skisporet til vinteren - så lenge som Russland kriger i Ukraina. Det liker ikke Aleksandr Bolsjunov (25) å h...
SOGNEFJELLET (VG) Emil Iversen (30) har funnet ut tre enkle områder han må skjerpe for å slå tilbake etter fiasko-sesongen: Trening, kosthold og hvile.